1. Komunikácia je kľúčová
Koučovanie športovcov nie je len o organizovaní podujatí a výučbe detí o spôsoboch, ako byť lepší v športe, je to aj o efektívnej komunikácii. Efektívna komunikácia prichádza budovaním vzťahu s rodičmi, asistentmi trénerov a tiež so samotnými hráčmi. Komunikácia je dvojsmerný proces: zahŕňa nielen rozhovor, ale aj počúvanie. Efektívna komunikácia vám môže pomôcť zhodnotiť ciele a potreby každého hráča. Často sú športoví tréneri dobrí v rozprávaní, ale nie v počúvaní. Takže, aby ste boli lepším trénerom športu, je potrebné počúvať hráčov aj rodičov. To je najdôležitejšia kvalita dobrého trénera.
2. Dajte hráčom pocit, že sú vítaní
Dobrý športový tréner sa usmieva, privíta každého hráča podľa mena a vytvorí pozitívne prostredie, na ktoré sa bude každý tešiť. Je tiež dôležité, aby ste s hráčmi mali očný kontakt. V prípade mladých hráčov pomáha, ak si kľaknete na koleno a prihovoríte sa im. Doslova máte 60 sekúnd, aby ste získali pozornosť vášho hráča – a tak hovorte stručne, namiesto toho, aby ste robili dlhé prejavy.
3. Zdieľajte svoju víziu s hráčmi a rodičmi
Z času na čas zaistite pred sezónou stretnutie s hráčmi a rodičmi a dajte im vedieť, čo sa vlastne deje. Napríklad na konci každého stretnutia môžete povedať veci ako: „Chcem len, aby sa deti bavili, aby sa všetci tešili na budúcu sezónu. A áno, dúfam, že ich naučím aj niektoré zručnosti. „Samozrejme, mali by ste sa tiež pokojne podeliť o svoje ambiciózne ciele.
4. Plánujte a usporiadajte
Posúďte potreby a ciele každého hráča, aby ste mohli prísť s konkrétnymi tréningovými stretnutiami a programami. Systematické plánovanie je veľmi dôležité, aby sa zabezpečil pokrok tímu a zabezpečilo sa, že hlavní hráči dosiahnu svoje ciele. Na základe individuálnych požiadaviek musíte ponúknuť vhodné úrovne výziev. To je kľúčové pre podporu vzájomnej dôvery a vnucovanie pocitu úspechu každého hráča.