Revolučný systém vzdelania

O podobnom prípade ste už možno počuli, no týkal sa len filmovej komédie alebo sa jednalo zatiaľ len o ideu či dobrý nápad, no so zrealizovaním sme sa zatiaľ podrobne nezoznámili a teda zatiaľ sme nemohli s určitosťou potvrdiť, či sa jedná o ideu, ktorá by bola v praxi fungujúca. Asi aj Vám i mne sa tento nápad zdal skvelý. Takisto aj istému miliardárdovi z Francúzska.

škola

O čom je ale reč?
Nadväzujem na reálnu informáciu. Francúz založil školu bez učiteľov, žiaci si práce opravujú navzájom.
Presne túto ideu som mal na mysli. Počuli sme o nej, zdá sa nám super, no otáznik vysí nad fungovaním v praxi. Práve preto sa poďme na túto informáciu pozrieť bližšie.

Meno tohto miliardára, no predovšetkým „snílka“, ktorý zrealizoval svoje predstavy je Xavier Niel. Je uspokujujúce vidieť, že existujú ľudia, ktorí sa snažia svojim nadmerným bohatstvom zlepšiť svet a predovšetkým nastavajúce generácie a zapríčiniť sa tak o ich uvedomelejšie existovanie.

• Lenže niekedy skutočne platí, že človek na realizáciu nemôže byť sám. Myslím to aspoň v tom smere, že je otázne, či spoločnosť a systém budú jeho plány a ich následné zrealizovanie akceptovať a tolerovať.
V tomto smere dotyčný Xavier Niel disponuje najmocnejšou vecou a tým sú peniaze. No ale aj ešte väčším darom a tým je túžba po zmene spoločnosti. Otázne však zostáva, či týchto žiakov bude po dokončení spoločnosť tolerovať ako právoplatne vzdelaných. Ja im to však obom, aj zakladateľovi, aj žiakom prajem a dúfam, že sa tento nápad v skutočnosti uchytí ako reálny a ľudia ho začnú tolerovať.

učivo

• Zatiaľ to však vyzerá reálne. A čo je veľké plus, 80 % študentov si nájde vhodné zamestnanie už počas štúdia. Skrátka študenti si tu pomáhajú navzájom a budujú si svoju budúcnosť. Robia to predovšetkým pre seba a svoje budúce pôsobenie v živote, takže pristupujú k sebe i k ostatným žiakom zodpovedne.